سنجش و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی/ سوالات امتحان نهایی علوم سوم راهنمایی

در لینک های زیر می توانید فایل جزوه آموزشی سنجش و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی و نمونه سوالات امتحان نهایی درس علوم تجربی سوم راهنمایی را دریافت کنید.

جزوه سنجش و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی

نمونه سوالات نهایی درس علوم تجربی سوم راهنمایی

  
نویسنده : علی یوسفی ; ساعت ٧:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/۱۸

آماده کردن دانش آموزان برای امتحان[10 نکته برای معلمان]

مطالعات زیادی نشان می دهد که امتحان یک تجربه اضطراب آور و استرس زا است. در دوران تحصیل استرس زا تر از امتحان چیزی وجود ندارد. .به طوری که گاهی اوقات، تنش های ناشی از آن، موجب می شود تا دانش آموزان مطالبی را که خوانده اند، فراموش کنند. به همین علت لازم است، معلم قبل از برگزاری امتحان، به منظور آماده سازی دانش آموزان و به حداقل رساندن اضطراب های آنان، راهکارهایی بیندیشد و آگاهی های ضروری را به آنان بدهد. این راهکارها یا آگاهی ها، به دانش آموزان امکان می دهند تا ضمن حفظ آرامش و  دوری از فشارهای روانی، موفق تر عمل کنند و به نتایج مورد انتظار در امتحان دست یابند . در ادامه مطلب، نکته هایی را در این باره یاد آوری می کنم.

ادامه مطلب   
نویسنده : علی یوسفی ; ساعت ٦:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/۱۸
تگ ها :

نگرشی دیگر به زندگی

همیشه یادتان باشد که زندگی پیشکشی است برای شادمانی و خوب زیستن، لبخند زیباترین آرایش هر فرد است و مثبت اندیشی کلید خوشبختی. زندگی کوتاه تر از آن است که خود را بخاطر مسائل بی ارزش دچار استرس کنید. از همه لحظه های عمرتان استفاده کنید، کمتر قضاوت کنید و بیشتر بپذیرید و مادامی که به کسی آسیب نمی رسانید همانگونه که دوست دارید زندگی کنید و اهمیت ندهید که دیگران درباره شما چگونه فکر می کنند و چه می گویند. خداوند شما را از شرایطی عبور می دهد که هیچ از آن سر در نمی آورید فقط به این دلیل شما را به جایگاهی برساند که شایسته اش هستید، به او اعتماد کنید.

  
نویسنده : علی یوسفی ; ساعت ٧:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/۱٥

روز معلم روز همه خوبی ها مبارک

  
نویسنده : علی یوسفی ; ساعت ۱:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٢/۱٢
تگ ها : اطلاع رسانی

طرح درس و سوالات فصل 14 [آدمی و محیط زیست]علوم تجربی پایه سوم راهنمایی

فایل های مربوط به طرح درس و سوالات فصل 14(آدمی و محیط زیست) کتاب علوم تجربی پایه سوم راهنمایی را از لینک های زیر دانلود کنید.

طرح درس فصل 14(آدمی و محیط زیست) علوم سوم راهنمایی

سوالات فصل 14(آدمی و محیط زیست) علوم سوم راهنمایی

  
نویسنده : علی یوسفی ; ساعت ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٥

طرح درس و سوالات فصل 14[تبادل با محیط] علوم تجربی پایه دوم راهنمایی

فایل های مربوط به طرح درس و سوالات فصل 14 (تبادل با محیط) کتاب علوم تجربی پایه دوم راهنمایی را از لینک های زیر دانلود کنید.

طرح درس فصل 14(تبادل با حیط) علوم دوم راهنمایی

سوالات فصل 14 (تبادل با محیط) علوم دوم راهنمایی

  
نویسنده : علی یوسفی ; ساعت ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٥

چگونه برای نوبت دوم یک آزمون خوب و روا تهیه کنیم[همکاران بخوانند]

همکاران گرامی، زمانش رسیده است که برای نوبت دوم سال تحصیلی 92-91 سوالات امتحانی طرح کنیم. در این پست شما را با نحوه تهیه آزمون یا سوالات امتحانی خوب و روا که منعکس کننده تمامی هدفهای آموزشی و همه محتوای برنامه درسی باشد آشنا می کنم. توضیحات کامل را در ادامه مطلب بخوانید.

ادامه مطلب   
نویسنده : علی یوسفی ; ساعت ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/۳