بدون عنوان

هنگامی که در زندگی اوج میگیری،
دوستانت می فهمند تو چه کسی بودی
اما هنگامی که در زندگی،
به زمین می خوری،
آنوقت تو میفهمی که دوستانت چه کسانی بودند...

  
نویسنده : علی یوسفی ; ساعت ۱:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳۱
تگ ها :

مبعث مبارک

اقرا بسم ربک الذی خلق

امام علی علیه ‏السلام درباره بعثت پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله فرمودند:
خداوند او را در زمانى فرستاد که روزگارى بود پیامبرى برانگیخته نشده بود ، و مردم در خوابى طولانى به سر مى ‏بردند. و فتنه‏ ها بالا گرفته و کارها پریشان شده بود، و آتش جنگ‏ ها شعله مى‏ کشید، و دنیا بى فروغ و پر از مکر و فریب گشته، برگ ‏هاى درخت زندگى به زردى گراییده و از به بار نشستن آن قطع امید شده بود.

  
نویسنده : علی یوسفی ; ساعت ٩:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۱٧
تگ ها : اطلاع رسانی

کدام یک را انتخاب خواهید کرد؟ [آموزش تفکر]

 یک شرکت بزرگ قصد استخدام تنها یک نفر را داشت. بدین منظور آزمونی برگزار کرد که تنها یک پرسش داشت. پرسش این بود: شما در یک شب طوفانی سرد در حال رانندگی از خیابانی هستید. از جلوی یک ایستگاه اتوبوس در حال عبور کردن هستید. سه نفر داخل ایستگاه منتظر اتوبوس هستند.یک پیرزن که در حال مرگ است. یک پزشک که قبلاً جان شما را نجات داده است. یک خانم/آقا که در رویاهایتان خیال ازدواج با او را دارید. شما می‌توانید تنها یکی از این سه نفر را برای سوار نمودن بر گزینید. کدامیک را انتخاب خواهید کرد؟ دلیل خود را بطور کامل شرح دهید:

پیش از اینکه ادامه حکایت را در ادامه مطلب بخوانید شما نیز کمی فکر کنید ....

ادامه مطلب   
نویسنده : علی یوسفی ; ساعت ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٤

ولادت حضرت علی (ع) بر تمام شیعیان عالم مبارک

به نقل از کتاب مفاتیح الحیاه می خوانیم، امام علی (ع) در فرمایشی خطاب به فرزندش درباره روزی توضیح می دهند، روزی دو گونه است: آنچه تو آن را می جویی و آنچه آن تو را می جوید، پس اگر تو به سوی آن نروی آن به سوی تو می آید، پس غم سالانه ات را بر غم یک روزت تحمیل نکن؛ به فکر مشکلات همان روزی باش که در آن هستی.

  
نویسنده : علی یوسفی ; ساعت ٥:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢
تگ ها : اطلاع رسانی